Úvod › Události › Básníci online - Dagmar Plamperová

Události

Básníci online - Dagmar Plamperová

14.5.2020 | čtvrtek | 00:00
online

Literární akce jsou do odvolání zrušeny. Přinášíme vám proto výběr zajímavých online čtení.

Poezie dokáže v těžkých dobách zahnat strach, nebo jej přinejmenším opanovat. Proto pro vás současní čeští básníci čtou online na jedinečných místech – ve svých bytech, na půdě, v dalekých zemích nebo v poetické kavárně. Nechte se přenést do prostoru, kde básník na pomezí reality a snu čeká na svůj okamžik.

Dagmar Plamperová studovala bohemistiku a rusistiku na FF UK v Praze. Živila se jako korektorka Lidových novin, deníku Metropolitní expres nebo jako redaktorka zaniklé zpravodajské stanice Z1. Dva roky pracovala v KFC. Žila v severním Walesu. Dnes pracuje v Městské knihovně v Praze jako koordinátorka veřejného dění na Mariánském náměstí.

Příležitostně koriguje e-knihy a píše recenze. Její poetické črty a básně se objevily například v časopisech Protimluv, Souvislostech, Hostu, ve Tvaru, na internetových serverech: Dobrá adresa, nedělníchvilkapoezie.cz, magazín iLeGaLit. V listopadu 2019 vyšel v nakladatelství Malvern její básnický debut Z naší louky. Kromě psaní maluje, zpívá a beseduje o knihách a momentálně připravuje pro městskou knihovnu tento pořad Básníci online.

Přehrát video na YouTube.
česky | English