Úvod › Události › Svět knihy Praha 2021

Události

Události

Žádné události

Svět knihy Praha 2021

25.9.2021 | sobota | 10:00
Výstaviště Holešovice

Festival

Letošní Svět knihy se kvůli pandemické situaci posune. Pořadatelé ale slibují, že tentokrát zdárně proběhne v náhradním termínu od 23. do 26. září 2021.

Organizátoři uvádějí, že do poslední chvíle věřili, že jedna z nejdůležitějších knižních událostí v České republice proběhne v tradičním červnovém termínu. Vzhledem ke stále ještě nejisté situaci ohledně pandemické situace se ale nakonec rozhodli akci posunout. Svět knihy se tak uskuteční od 23. do 26. září 2021 na tradiční lokaci pražského Výstaviště. Nadále se počítá s tím, že se bude program z velké části konat ve venkovních pavilonech a v případě potřeby bude připraveno také testování účastníků.

Zářijový Svět knihy láká na tradiční bohatý program a zajímavé hosty. Čestným hostem letošního ročníku bude literárně jistě atraktivní Francie, zvláštní pozornost bude věnována také Polsku, jehož prezentace se v loňském roce nemohla uskutečnit. Motto ročníku “Můj domov je v jazyce” má za cíl zkoumat otázky vztahu literárních děl i jejich autorů k jazyku, ke geografické i mentální příslušnosti k dané zemi.

Více informací naleznete na: https://www.svetknihy.cz/.
česky | English