skok na hlavní menu | menu sekce Videa


Úvod › Videa

Video

Čtenářská minutka V. - Ticho a vřava

9.9.2014

V této řadě videí vám zaměstnanci Městské knihovny v Praze doporučují knížky ke čtení. V pátém vydání čtenářské minutky doporučuje lektor beletrie Ladislav Šinkmajer román syrského autora Nihada Sireese Ticho a vřava, který je hořkou alegorií a parafrází na život, poměry a atmosféru v syrském asadovském režimu ještě předtím než v této zemi vypukla krvavá a otřesná občanská válka…

Čtenářská minutka I. - Michael Chabon

5.9.2014

V řadě videí čtenářské minutky vám budou zaměstnanci Městské knihovny v Praze doporučovat knížky ke čtení. V prvním vydání doporučuje tisková mluvčí Lenka Hanzlíková knihu Michaela Chabona Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye. Román pro všechny, kteří milují komiks, dobře napsané životní osudy a nenechají se odradit ani několika dějovými rovinami.

Čtenářská minutka III. - Pan Krátur

5.9.2014

V této řadě videí vám zaměstnanci Městské knihovny v Praze doporučují knížky ke čtení. Ve třetím vydání čtenářské minutky doporučuje zástupce vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 8, 9 a 14 Marta Pilniková knížku pro starší děti Pan Krátur. Temně laděný příběh o neobyčejném přátelství zlodějíčka a děsivého monstra…

Čtenářská minutka IV. -Tři muži ve člunu

5.9.2014

Letní čtení pro druhou polovinu prázdnin doporučuje Veronika Chruščová. Nikdo si neumí užít léto tak, jako tři angličtí gentlemani v klasice Tři muži ve člunu a na toulkách!

Vyladěný rok 2013 v knihovně

24.1.2014

Jaký byl Vyladěný rok 2013 Městské knihovny v Praze? Hudební, pojízdný, (skoro) vodní i akční. To nejdůležitější zkoukněte v krátkém videu.

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   »česky | English