skok na hlavní menu | menu sekce Aktivity


Archiv našich akcí

Související odkazy


Miminka

Hýta a Batul jsou jména dvou rošťáků, kteří převrátí život naruby jednomu americkému gentlemanovi, přesně tak, jako se to stalo samotnému autorovi. Své zkušenosti s výchovou dvou malých synovců sepsal v roce 1876 do knihy Helen´s Babies. Česky kniha poprvé vyšla v roce 1890 s názvem Helenina drůbež, pozdější vydání mají název Hýta a Batul. A tak si vyprávění ze svého dětství pamatuje i primátor hl. měta Prahy Bohuslav Svoboda.

_____________­_____________­___________­_____________­___________

Hoši od Bobří, jeden z nejslavnějších Foglarových románů, dokonale vystihuje dětskou touhu po dobrodružství, tajemnu, kamarádství, i po životě v souladu s přírodou. Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Společně se toulají přírodou, loví bobříky, a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády.

_____________­_____________­___________­_____________­___________

Vánoční knížka s podnázvem Putování do Betléma zachycuje slovem i obrazem atmosféru od doby adventní do Tří králů. Předkládá pestrou paletu lidových zvyků na venkově i ve městě, svátků, svatých mužů a žen, písniček, koled a her. Zachycuje praktickou i duchovní podobu Vánoc s jejich symboly. Chcete si zazpívat? Zahrát na hudební nástroj, nebo předvést vánoční hru? A navíc si postavit nový papírový betlém? Pak je tahle knížka právě pro vás! S ní čarovný, tajuplný a veselý konec roku přijde co nevidět! Kniha pro malé i velké s půvabnými ilustracemi a s vloženým betlémkem Renáty Fučíkové.

česky | English