skok na hlavní menu | menu sekce Aktivity


Úvod › Aktivity › Rezidenční pobyty › Alejandro Pedregosa

Alejandro Pedregosa

Alejandro Pedregosa se narodil v Granadě v roce 1974. Jako mnoho dětí z jeho generace by se byl rád stal fotbalistou, ale nedostatek talentu ho nakonec přivedl k psaní, prózy i poezie. Z románů vyniká především Hotel Mediterráneo (2015), stejně jako detektivní trilogie odehrávající se ve třech známých španělských městech: Un extraño lugar para morir (Pamplona), Un mal paso (Santiago de Compostela) a A pleno sol (Madrid).

©Raúl Pedregosa

Píše poezii, kterou vnímá jako rozumové cvičení a jako hrátky se slovy a svou mateřštinou. Některé jeho sbírky poezie jsou např. Los labios celestes nebo El tiempo de los bárbaros. V Praze pracoval na svém příštím románu, ve kterém se setká Kafka s Lorcou, aby si popovídali o lásce a literatuře.

Rozhovor s Alejandrem Pedregosou

Níže můžete zhlédnout naše nové video, v kterém jsme Alejadrovi položili několik otázek ohledně jeho pobytu v Praze.

Autorský večer

7. července se v rámci festivalu Na vlnách MKP konal autorský večer Alejandra Pedregosy, který proběhl na Avoid Floating Gallery na náplavce pod Výtoní. Alejandro Pedregosa přečetl ukázku ze svého detektivního románu Un mal paso, který se odehrává na pouti do Santiaga a je součástí detektivní trilogie odehrávající se ve třech známých španělských městech. Českou verzi ukázek připravil překladatel Ondřej Nekola. Večerem provázela a do češtiny tlumočila překladatelka a hispanistka Anežka Charvátová.

česky | English