skok na hlavní menu | menu sekce Aktivity


Úvod › Aktivity › Rezidenční pobyty › Sarah Perry

Sarah Perry

Sarah Perry se narodila roku 1979 v Essexu. Nyní žije ve městě literatury – Norwichi, které je součástí sítě kreativních měst UNESCO. V lednu a v únoru je jako rezidentka-spisovatelka v Praze, která rovněž patří do sítě kreativních měst UNESCO.

Sarah má doktorát z tvůrčího psaní a z gotické prózy („Gothic“). Její první román After Me Comes the Flood (Po mně přijde potopa) byl vydán v roce 2014. Dílo vyhrálo literární cenu East Anglian Book of the Year a bylo zařazeno do širšího výběru cen Guardian First Book Award a rovněž mezi širší výběr cen Folio prize. Její eseje a recenze jsou publikovány v Guardianu, Spectatoru, v deníku Independent a v literárním čtvrtletníku Slightly Foxed. Její druhý román The Essex Serpent (Had z Essexu) vyjde v červnu 2016.

Sarah styl psaní se nazývá „moderní gotika“ ('modern Gothic'). Během svého pobytu v Praze pracuje na svém třetím románu, který se částečně v Praze odehrává a který vykresluje hororovou (gotickou) atmosféru české metropole. Každé ráno chodí krmit kavky na Karlův most.

Resident's Mes­sage

Níže můžete zhlédnout naše nové video, v kterém jsme Sarah Perry položili několik otázek ohledně jejího pobytu v Praze.

Během svého rezidenčního pobytu stihla Sarah Perry také navštívit jihočeské studenty, kterým přečetla ukázky ze svých románů, povyprávěla o životě spisovatelky na plný úvazek a zmínila se i o své zkušenosti s Čechy po měsíci rezidenčního pobytu.

Níže si můžete poslechnout rozhovor se Sarah Perry na Radio Prague ze 13. 2. 2016, který vedl David Vaughan. http://www.ra­dio.cz/…emian-gothic

Autorský večer

V úterý 23. února 2016 se v Malé vile Památníku národního písemnictví konal autorský večer Sarah Perry. Britská spisovatelka osobitým způsobem přečetla v originále ukázky z obou svých románů After Me Comes the Flood a The Essex Serpent, český překlad Lucie Mikolajkové posluchačům zprostředkoval herec Kajetán Písařovic. Diskusi vedl rozhlasový publicista a spisovatel David Vaughan.

česky | English