skok na hlavní menu | menu sekce Aktivity


Úvod › Aktivity › Rezidenční pobyty › Marli Roode

Marli Roode

Marli Roode je spisovatelka, básnířka a literární kritička. Narodila se v Pretorii v Jihoafrické republice, nyní žije v Manchesteru. Její kniha Call It Dog (Atlantic Books, 2013) se dostala do užší nominace na Dylan Thomas Prize, širší nominace na Sunday Times Fiction Prize a také do finále South African Literary Awards. Kniha vyšla také ve Francii u Payot & Rivages.

Její povídky se objevily v antologii Bristol Short Story Prize a jedna z nich, Pieces Green, se v roce 2011 dostala do užší nominace na Birdport Prize. V roce 2014 se Marli dostala do výběru The Mail & Guardian 200 Youth South Africans. Její recenze se objevují v Manchester Review.

Krátce po ukončení rezidenčního pobytu v Praze bude obhajovat dizertační práci v oboru kreativního psaní na University of Liverpool, a to na téma ženské autofikce, posthumanismu a ekopoezie.

V Praze chtěla Marli Roode pracovat na novele, ve které hrají hlavní roli otázky týkající se hranic Evropy, uprchlictví a významu vlasti a domova.

Marli Roode bohužel musela svůj rezidenční pobyt předčasně ukončit. Vzhledem k situaci ohledně šíření nového koronaviru odcestovala zpět do vlasti.

česky | English