skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Nová literární stezka na Letné

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Nová literární stezka na Letné

Slavnostní dokončení textu a současně křest celé stezky se konal v úterý 14. května ve 14:00. Vzhledem k tomu, kde se stezka nalézá, je přímo ideální začít zde dnešní literární večer a noc. Právě na pomezí Letné a Holešovic totiž dnes od 18:00 probíhá Noc literatury.

Tato, v pořadí už pátá pražská literární stezka vznikla podle románu Jaroslava Rudiše Potichu. Objevíte ji na Letné, přímo za kyvadlem.

Netradiční akcí – realizací literární stezky v parku na Letné, jsme se rozhodli upozornit na blížící se, v pořadí již sedmý ročník, Noci literatury 2013.

Dnes, ve středu 15. května, naleznete až do 18:00 na Letné Oskara, nový minibibliobus Městské knihovny, který bude kolemjdoucím předčítat ze zvukového vydání Rudišovy knihy (román vydalo na CD nakladatelství Tympanum).

Ale nebudeme vás napínat, celou stezku si můžete přečíst i z pohodlí domova:

U stánku postávalo jen pár lidí. Parta studentů. Tři skejťáci. Dva milenci, co si sem odskočili z kanceláře probrat soukromý život, a on ji pod stolem nenápadně hladí po stehně, zatímco ona se tváří, že se nedívá na něj, ale na město dole.

Koupila si párek v rohlíku a bílý střik do trojky, deci vína plus dvě deci sody, jako vždycky. Sedla si na lavičku a natáhla nohy na kamenné zábradlí. Opřela se, napila a začala žvýkat párek v gumovém rohlíku. Bude od včerejška, ale to sedí. Celé tohle utahané město je přece jako ze včerejška, proto sem jezdí turisté s digitálními foťáky, a proto odsud Hana tak ráda mizí pryč.

Zajímá vás, kam Hana mizí? Pokud si knížku nechcete rovnou kupovat, zajděte do Městské knihovny a Rudiše si půjčte – můžete si vybrat mezi papírovou knihou a zmíněnou nahrávkou.

Stezka vznikla s laskavým souhlasem autora textu.

Na našich stránkách naleznete celou fotogalerii, věnovanou nové stezce.

česky | English