skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Svět knihy 2021

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | -29.-04.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | -22.-04.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | -21.-04.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | -21.-04.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival se uskuteční od 23. do 26. září.

Svět knihy je největší literární akcí v České republice, kam se sjíždí hosté a vystavovatelé z celého světa a doprovodný program zahrnuje několik stovek pořadů. Koná se již tradičně v červnovém termínu v prostorách pražského Výstaviště.

Svět knihy 2020 musel být kvůli pandemické situaci v České republice úplně zrušen. Ta se nakonec dotkne i letošního ročníku. Organizátoři uvádějí, že do poslední chvíle věřili, že akce proběhne bez výraznějších změn v červnovém termínu. Vzhledem k epidemiologické situaci se ale nakonec rozhodli, že bude bezpečnější festival posunout. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival se tak letos uskuteční, ale bude se konat v září. Pořadatelé počítají s tím, že bude v případě potřeby prováděno testování účastníků a většina programu se odehraje ve venkovních pavilonech. Nový termín rovněž umožňuje přivést více zajímavých zahraničních hostů a představit knižní novinky druhé poloviny roku.

Jako čestný host festivalu se tentokrát představí Francie, ale nebude chybět ani Polsko, kterému se měl věnovat minulý ročník. Motto letošního Světa knihy, na které se zaměří literární část programu, zní Můj domov je v jazyce. Nabídne otázky spjaté s identitou, jazyky a rozmanitostí. Chybět ale nebudou ani pořady určené dětským návštěvníkům, milovníkům sci-fi a fantasy, současné české beletrie nebo literatury faktu. Festival dále láká na účast významných literárních osobností ze zahraničí i z české scény.

Více informací naleznete na: https://www.svetknihy.cz/.

česky | English