skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Přistižen při čtení

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Přistižen při čtení

Více než 160 evropských osobností je „přistiženo při čtení“ své oblíbené knihy! Federace evropských vydavatelů (FEP) zahájila výstavu své kampaně na podporu čtení s názvem Get caught reading.

Slavnostní otevření výstavy proběhne v Bruselu v prostorách Evropského parlamentu 18. června 2013 za přítomnosti Fadily Laanan, belgické ministryně pro kulturu, audiovizuální odvětví, zdraví a rovné příležitosti, paní Doris Pack, předsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu, pana Piotra Marciszuka, předsedy Federace evropských vydavatelů a Luigiho Berlinguera, člena Evropského parlamentu.

Více než 160 evropských osobností, včetně José Manuela Barrosa, předsedy Evropské komise, pana Martina Schulze, předsedy Evropského parlamentu, a pana Hermana Van Rompuy, předsedy Evropské rady, se nechalo vyfotit se svou oblíbenou knihou a stalo se tak součástí součást kampaně, v níž čtenáři sdílejí svou vášeň pro čtení.

Do kampaně se zapojila i Česká republika – v rámci fotek prezidentů evropských nakladatelských asociací je součástí výstavy i fotografie předsedy SČKN Martina Vopěnky. SČKN rovněž zprostředkovalo fotku poslankyně Evropského parlamentu Zuzany Roithové, která bude součástí plánovaného podzimního dalšího kola kampaně.

Kampaň má dva hlavní cíle: podporovat čtení občanů Evropy a zvýšit význam knih a četby i tím, že se k nim přesune pozornost také v rámci politiky. Je třeba lidem připomenout, že čtení je jak skutečná radost tak brána do světa příležitostí. Piotr Marciszuk, předseda Federace evropských vydavatelů, prohlásil: „Nesmíme ztrácet ze zřetele, co je skutečně důležité: schopnost číst, ať už jde o vzdělávání, práci, nebo o volný čas.“

Kampaň iniciovala Federace evropských vydavatelů – nezávislé, nekomerční mezinárodní sdružení 28 vydavatelů knih v rámci Evropské unie a evropského hospodářského prostoru. První část kampaně již úspěšně proběhla v roce 2005.

I jednotliví občané mohou zasílat své fotografie a stát se tak součástí kampaně, v níž se lidé dělí o své nadšení z četby!

více informací zde

Get Caught Reading na Facebooku

© SČKN

česky | English