skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Neděle na Náplavce aneb Knihex 03

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Neděle na Náplavce aneb Knihex 03

O knižním jarmarku malých a menších nakladatelů Knihex jste už od nás slyšeli. Vzhledem k tomu, že tento malý svátek knižní kultury přijde již tuto neděli, přinášíme vám nejnovější informace o programu a lákadlech, která tam na vás čekají.

Akce začíná v neděli 23. června v 10:00 buď na Náplavce (Rašínovo nábřeží pod Palackého mostem), nebo v nedalekých Zítkových sadech – stále totiž ještě není jisté, zda bude Náplavka pro konání akce po nedávných povodních vhodná. Jarmark potrvá až do večerních hodin, končí ve 20:00.

Kultura živě

Kromě stánků třiceti vystavovatelů (čtěte zde), především nakladatelství a literárních časopisů, tu najdete workshopy, literární a autorská vystoupení. Fenomén mobilních knihoven bude zastoupen Oskarem Městské knihovny v Praze a nezávislým projektem Librarium Mobile.

Ale pěkně po pořádku:

V 10 hodin začne workshop pro děti k Himálajským pohádkám ilustrátorky Lenky Jasanské.

Od 11 hodin proběhne beseda se Zdeňkem Zieglerem a autogramiáda monografie Zdeněk Ziegler For Eyes Only (nakladatelství Verzone).

V pravé poledne bude ze své básnické sbírky ACH! – Angažovaná poesie A. D. 2013 (nakladatelství Petr Štengl) předčítat František Dryje.

Nedlouho poté bude následovat hudební část programu: Chlupy aneb Chuchvalce hudby kartáčované štětinami poezie; huňatý folklór nedostupných záhybů podvědomí budou na Knihexu hrát od 13.30 do 16 a od 16.30 do 18 hod.

Knihvazačská dílna bude probíhat po celý den. Z dalších workshopů stojí za zmínku sítotisk s odborníky ze studia Kredenc či recyklace staré literatury s Vojtěchem Maškem.

V neděli dojde také na prezentaci konceptu pinkabinet, který představí první společný projekt autorů knihy s českými designéry, jímž jsou šaty yino tha y navržené ke knize Slečny návrhářkou Janou Thálovou. Za akcí stojí nakladatelství wo-men, které se zaměřuje na stylizované literárně‑foto­grafické dokumenty. Jeho pilotním projektem je právě kniha Slečny Barbory Baronové a Dity Pepe, mapující fenomén neprovdaných žen u nás od 20. let 20. století.

Literatura levně

Jako každý rok si nakladatelé pro návštěvníky připravili celou řadu slev a akčních nabídek: S tou nejnezvyklejší přichází nakladatelství Dauphin, které nabídne arabské slevy. Za kolik knihu usmlouváte, za tolik si ji odnesete. Platí i pro žhavé novinky i archivní stařinky. „Nebát se a číst, nebát se četbu usmlouvat!“.

Nakladatelství dybbuk, vydávající knihy nalézající se na křižovatkách ilozofických myšleneka moderního uvažování o soudobých společenských i historických fenoménech. zase na Knihex chystá výrazné slevy novinek (až 40 %) a výprodej skladových zásob za symbolické ceny.

Nejradikálnější slevy předem ohlašuje nakladatelství ARTUR: bude mít na Knihexu za každého počasí slevu na dětské knížky 20 % a na vybrané tituly divadelní edice D až 70 %.

Fashion & Food

Kvalitních knižních titulů i literárních časopisů (jmenujme jen A2, Plav, který si připravil rafinovaný systém slev na starší ročníky, H_aluze nebo Revue Pandora), bude na Knihexu nepřeberně. Co tam ale naleznete navíc? Třeba tři české výrobce zápisníků a diářů: Papelote, Paragraph a Voala. Ano, stylové intelektuální doplňky jsou rok od roku víc „in“.

Vybrané bude i občerstvení – vařit budou kuchaři z mexické restaurace El Paisa, vegetariánské speciality navíc nabídne catering Vlk na zelí. K pití se, ač na dohled od smíchovského pivovaru, budou podávat jiné nápoje: oblíbená piva z Chýně a Únětic, doplněná šumivým jablečným ciderem od F. H. Prager.

Nejčerstvější informace naleznete na Facebooku

Knihex v rádiu

Upoutávka

Vojtěch Mašek pro Knihex

česky | English