skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Knihovna nabízí e-knihy ke stažení

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Knihovna nabízí e-knihy ke stažení

Už od roku 2009 se rozšiřuje sbírka knih, které si můžete zdarma stáhnout. Na výběr je z více než 200 titulů ve formátech vhodných jak pro čtečky a chytré telefony, tak i pro počítače a další moderní technologie. E-knihy jsou pak k dispozici jak přes web knihovny, tak i na samotných pobočkách Městské knihovny v Praze.

E-knihovna

E-knihou si v e-knihovně můžete listovat on-line nebo si ji zdarma stáhnout přímo do vašeho PC, čtečky či „chytrého“ mobilního telefonu. Stačí si vybrat ten správný ze sedmi nabízených formátů. Ke stažení v současné době je přes 200 titulů. Najdete tu mimo jiné kompletní dílo Karla Čapka, Boženy Němcové, Karla Hynka Máchy, nové překlady detektivních příběhů se Sherlockem Holmesem nebo klasické české pohádky. Zaujmout by mohly e-knihy s dílem nevšedních žen počátku 20. století, které najdete pod názvem Praha a její dcery. Největším lákadlem pro školáky a studenty je ale nabídka titulů, které najdou na seznamech doporučené četby. Stránku Knížky nejen do školy, kde jsou tyto knihy všechny pohromadě, jsou zpřístupěny od konce roku 2011.

Nabídka e-knih ale není zaměřená jen na studenty a jejich „školní“ potřeby. E-knihovna je doplňována průběžně a čtenáři v ní najdou i například Utrpení knížete Sternenhocha od Ladislava Klímy , básně "Františka Gellnera, Francoise Villona, Haškova Švejka, recepty M. D. Rettigové nebo dramata bratří Mrštíků, včetně Maryši a její otrávené kávy… Pokud chcete mít přehled o nových e-knihách, sledujte seznam, který se automaticky obnoví s každým dalším přírůstkem.

E-rok 2012

Na nové e-knihy se mohou čtenáři těšit i v roce 2012! Co se chystá? Nových přírůstků se dočká stránka Praha a její dcery (výbory z milostných korespondencí), milovníkům českých hradů bychom bude zprostředkováno v podobě e-knih „hradní“ klasika v podobě díla Augusta Sedláčka, dále také to nejlepší z klasické filosofie a z beletrie se bude doplněna nabídka z povídkového díla J. Haška, fejetonů J. Nerudy a starší překlady J. Verna, které budou zveřejněna i s původními obrázky, které doprovázely „vilímkovská“ vydání.

E-knihy na pobočkách

Kromě e-knih, které můžete stahovat, lze také číst si on-line novější české knižní tituly na počítačích přímo v pobočkách. Tato služba ale nabízí možnost si e-knihy pouze prohlížet a studovat při návštěvě pobočky. V nabídce pak najdete takové tituly, které jsou na velkých pobočkách na rezervaci, tedy těžko dostupné a e-knihy, které vhodně rozšiřují nabídku zejména naučné literatury (slovníky, přehledové publikace) v malých pobočkách. Podrobné informace najdete na stránce E-knihy do každé knihovny.

česky | English