skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Prague Microfestival 2014

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Prague Microfestival 2014

Ve Studentském klubu v Celetné 20 se letos od neděle 11. do středy 14. května uskuteční šestý ročník Prague Microfestivalu. Letošní tematickou osou festivalu bude konceptuální literatura, digitální performance a (kolektivní) básnická performance.

Jako čestný host festivalu vystoupí kontroverzní americká konceptuální básnířka, teoretička a původním povoláním právnička Vanessa Place, která ve své tvorbě využívá apropriativní postupy a zabývá se tématy sexuálního násilí, zločinu a fungování (nejen literární) instituce. Své texty přečte na zahajovacím večeru, který odstartuje v neděli 11.5. od 19:00 a ten samý den také přednese přednášku nazvanou „Imperiální estetika“, a to od 17:00 v galerii tranzitdisplay.

Na prvním večeru kromě ní vystoupí i Boris Ondreička, James Cummins a švýcarská digitální performerka Heike Fiedler.

V pondělí festival láká na panelovou diskuzi na téma „Básnická událost a básnický aktivismus“, a to od 16:00 v prostoru tranzitdisplay. Na večerním čtení pak budou diváci mít možnost seznámit se anglofonními básníky francouzské provenience: Kate Noakes, Jasonem McGimseym (z projektu Paris Lit Up) a básnířka a vystudovaná fyzička Jennifer K. Dick. Večer uzavře Trio Konráda Kapitoly (Davida Růžička, Marcel Bárta a Dorota Barová).

Úterní osou festivalu bude digitální performance a básnický kolektiv. Představí se kultovní skupina Generator X (básníci Šulej a Habaj a tanečnice Ferienčíková a Hianiková), rakouský noisový lettrista Jörg Piringer, britsko-slovensko-české trio TŘYIE (Fowler, Husárová, Peková) a konečně duo Samuela Langera a Antoina Hummela. Čtvrtý večer pak sklene oblouk od etablovaných postav anglofonní avantgardy až k současnosti. Irská vizuální básnířka Maggie O‘Sullivan a Australan Michael Farrell předají štafetu Linn Hansén a také Slovence Kataríně Kucbelové.

Na předvečeru pražské anglofonní prózy se v sobotu 10. května představí Louis Armand, Thor Garcia, Ken Nash a Richard Makin. Čtení je zdarma a odehraje se v angličtině v klubu Utopia.

Doprovodný program festivalu – přednáška a debata – je zdarma a koná se pouze v angličtině, hlavní program Prague Microfestivalu už však bude plně dvojjazyčný (aj/cj) a bude začínat každý večer v 19:00, ve Studentském klubu Celetná 20. Vstupné je 40 Kč. V průběhu festivalu se diváci mohou těšit na kapely MiniStark, Were Mute, Happy Funeral a DoMa Ensemble. Další informace najdete na www.praguemicro­festival.com a na facebookových stránkách festivalu.

Podrobný program na našich stránkách.

česky | English