skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Zúčastněte se Dnu poezie!

Aktuality

foto

Další články

Praha uspořádala první online konferenci kreativních měst literatury UNESCO

Síť kreativních měst literatury UNESCO sdružuje 39 měst na…

Číst dál » | 14.10.2020

Veletrh Art Book Fair

Galerie hlavního města Prahy a Městská knihovna v Praze vás srdečně…

Číst dál » | 7.10.2020

Richard Fidler napsal knihu o Praze!

Richard Fidler, australský spisovatel a rozhlasový komentátor, se…

Číst dál » | 23.9.2020

Děti, čtete? 2020

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického…

Číst dál » | 10.9.2020

Zúčastněte se Dnu poezie!

Dovolte, abychom Vás vyzvali k účasti na 16. ročníku festivalu Den poezie, který se každoročně  odehrává v desítkách měst celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi.

Letos se tak stane v období od 9. do 23. listopadu 2014. Uvítáme, pokud budete mít chuť se přidat a festival tak podpořit organizací svého vlastního pořadu (literární čtení, výstava veršů, poetické drama atp.). V současné době a to až do 10.9.2014 probíhá registrace akcí (na webu festivalu www.denpoezie­.cz). Téma letošního ročníku je “Řezaná poezie!“

V rámci festivalu Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro Vás připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce. Loni se ke Dni poezie připojilo neuvěřitelných 59 měst.

Festival Den poezie je ukázkou vzájemné propojenosti lidí, kteří mají rádi kulturu a poezii především. Festival je ukázkou, že když se chce, lze s nepatrnými prostředky oživit velkou část českých měst. Na většinu akcí festivalu je vstup zdarma.

Koordinátor festivalu, Společnost poezie, každoročně tiskne seznam všech pořadů, a ty následně zdarma rozesílá jednotlivým aktérům. Všichni je pak společně šíří po kulturních místech ve svém regionu. Pozvánky se nejen touto cestou dostávají ke všem, kterým je poezie blízká. Touto cestou se programy aktérů dostanou do desítek regionů po celé naší republice.

Festivalu Den poezie věnuje pozornost většina předních i regionálních médií, se kterými léta spolupracujeme. Díky nim se veřejnost dozvídá o připravovaných akcích. Děkujeme za podporu letošního ročníku Ministerstvu kultury ČR a hlavnímu městu Praze i dalším organizacím, které se nás již letos rozhodli mediálně podpořit.

Vaše veškeré dotazy rádi zodpovíme.

Příjemné jarní dny Vás přeji koordinátoři letošního ročníku Dne poezie,

Bernie Higgins, 274 813 800, bernie.higgin­s@gmail.com 

Lenka Hábltová, quotidiana@sez­nam.cz

Tomáš Čada, 728 438 241, tomas.cada@h-aluze.cz

Vít Janota, vitek@gingera­ll.cz

Josef Straka, 776 491 155, jstraka@centrum­.cz

Martin Zborník, 773 149 693, martinzbornik@pos­t.cz

česky | English