skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Prozraďte svá (literární) tajemství

Aktuality

foto

Související odkazy

Další články

Výzva pro podávání přihlášek k rezidenčním pobytům 2020

Rok se s rokem sešel a rezidenční program pro rok 2020 je zde.…

Číst dál » | 20.6.2019

Básnické sbírky Ivana Wernische si nyní můžete stáhnout v e-knihovně Městské knihovny v Praze

18. června oslavil narozeniny Ivan Wernisch, český básník, spisovatel,…

Číst dál » | 24.6.2019

Autorské čtení polské básnířky a spisovatelky Joanny Lech

19. června se v prostorách Malé vily Památníku národního…

Číst dál » | 5.6.2019

Save the date!

Nová výzva pro rezidenční pobyty v roce 2020 bude vyhlášena…

Číst dál » | 27.5.2019

Prozraďte svá (literární) tajemství

Projekt Praha město literatury chce i v letošním roce překvapovat obyvatele a návštěvníky města nečekanými schůzkami s literaturou. Další veřejná kampaň s názvem Toulavé čtení nyní připravila schůzky opravdu nečekané. Během kampaně bude Prahou putovat 30 000 papírových štítků s logem Praha město literatury na jedné straně a s ručně psaným vzkazem na straně druhé.

Určitě každý má totiž svoji oblíbenou knížku, v té knize oblíbenou kapitolu a v ní ten svůj oblíbený odstavec. Možná opsaný v notýsku, možná jen založený lístkem do kina, poud to není knížka z knihovny tak třeba i podtržený nebo jen tak po paměti rychle nalistuje když přijde ta správná chvíle.

Pište svoje oblíbené…

Teď je ta správná chvíle najít notýsky, hledat záložky, pátrat v paměti. Právě teď je ten pravý okamžik odhalit jedno ze svých tajemství a světu sdělit, jaká je ta jedinečná, nejoblíbenější a nejzábavnější ukázka z té knihy, kterou vždy berete na cesty, která vždy leží na vašem nočním stolku a kterou vždy doporučíte přátelům. A nebo z té knihy, která dosud leží nevydána na dně Vašeho šuplíku či notebooku.

Začíná další veřejná kampaň projektu Praha město literatury. Bylo by škoda se nepřidat. Prahou bude putovat 30 000 lístků s logem Praha město literatury na jedné straně a s vaším vzkazem na straně druhé. Vyzvedněte si lístek, napište svoji oblíbenou ukázku z literárního díla a lístek pusťte do světa. A tím myslíme doslovně – lístek náhodou zapomeňte v tramvaji, v knize z knihovny, na sedadle v kině, položte na okno, zapomeňte v posluchárně, někomu věnujte.

Sdílejte to se všemi

Lístky také můžete šířit elektronicky. Vyfoťte a pověste na facebook, nebo nám pošlete na email a my je vystavíme jak na webu Praha město literatury, tak na facebooku.

A pokud se Vám nechce pátrat v paměti ani v knihovně, stačí když budete mít otevřené oči a vědět co hledáte – černobílé lístky s ukázkou, která Vás možná rozveselí nebo rozpláče, možná Vám změní den, možná zaujme a donutí, knihu najít a dočíst až do konce.

A nemusí to být jen lístky anonymní. Můžete hledat i lístky od těch, kteří projekt podporují. Ať už to bude ukázka oblíbené knihy pana primátora, ředitele Městské knihovny v Praze či některého z českých spisovatelů. Tyto lístky však nebudou volně putovat městem, ale budou k nalezení v tajných úkrytech některých pražských institucí. Kde a kdy hledat se dozvíte prostřednictvím facebooku.

Lístky k vyplnění je možné si vyzvednout:

česky | English