skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Velký knižní čtvrtek

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Velký knižní čtvrtek

Březnový Velký knižní čtvrtek (19.3.) přinese poutavé čtení na jaro: patnáct nových knih, které stojí za pozornost. Autorské čtení a autogramiáda proběhne v Městské knihovně v Praze pod taktovkou Petra Viziny, moderátora pořadu ČT Art U zavěšené knihy.

Jarní novinky

Je to neuvěřitelné, ale jaro je konečně tady! A s ním Velký knižní čtvrtek, jehož cílem je seznámit čtenáře s jarními novinkami. Nechybí mezi nimi světová a česká beletrie, kriminální romány ani dětské tituly, sci-fi, cestopis či historická literatura faktu. Velký knižní čtvrtek je také příležitostí setkat se s autory osobně na autogramiádě, poslechnout si je a nechat si podepsat knížky. Letos vystoupí Petra Soukupová, Jiří Padevět, Petr Janeček a Emma Pecháčková.

Jako za starých časů

Velký knižní čtvrtek navazuje na starou tradici, známou ze socialistických časů. V dobách centrálního plánování a cenzury byly zajímavé knihy nedostatkovým zbožím a čtenáři čekali před knihkupectvími vždy, když se přivážely novinky – a to bylo každý čtvrtek. Doporučujeme tematický pořad České televize Retro, věnovaný vzpomínce na tuhle již historickou zvláštnost.

Velcí knihkupci a nakladatelství se v roce 2011 rozhodli pořádat akci, která využije toho, že čtvrtek se s knihami v obecném povědomí asociuje stejně jako březen. Ve vybraný čtvrtek společně uvádějí do knihkupectví výběr toho nejzajímavějšího ze svých novinek.

Přečtěte si, které knižní novinky na vás budou čekat od čtvrtka v knihkupectvích!

česky | English