skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Noc literatury

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Noc literatury

Ve středu 13. 5. se můžete už podeváté vydat na netradiční literární happening Noc literatury. Tentokrát si ukázky z děl kvalitní současné překladové literatury v podání skvělých herců můžete poslechnout na 22 místech pražských Dejvic a Bubenče. Čtení začínají vždy od 18 hod. až do 22:30.

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

Letošní ročník se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 a pod záštitou jejího starosty Ondřeje Koláře se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice – Světa knihy. Řada autorů tak přijíždí na Noc literatury osobně v rámci své prezentace na knižním veletrhu. V letošním roce to bude rekordních 9 spisovatelů. Projekt se ve stejný večer odehraje i na dalších 36 místech po celé ČR.

Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v překladu do místního jazyka, v podání známých osobností či herců. Projektu se aktuálně účastní 75 měst 13 zemí. Informace o programu ve svém městě, seznam čtených děl, autorů, interpretů a čtecích míst naleznete zde

česky | English