skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Noc literatury letos podesáté

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Noc literatury letos podesáté

Noc literatury se letos uskuteční 11. května. Tento literární happening již tradičně přináší veřejná čtení současné evropské literatury na atraktivních, běžně nedostupných místech a jako každoročně se bude konat v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Jubilejního 10. ročníku Noci literatury se opět zúčastní přes 70 českých i evropských měst a nebude chybět ani Praha.

Letošní Noc literatury bude stejně jako literární veletrh Svět knihy klást větší důraz na severskou literaturu. Řada autorů přijede na Noc literatury osobně v rámci své následné prezentace na knižním veletrhu. Těšit se můžete na zmiňované severské autory, do Prahy zavítá Kaspar Colling Nielsen, Katja Kettu, Siri Pettersenová nebo Lotta Lundbergová.

Série veřejných čtení bude probíhat 11. května od 18 hod. na všech místech zároveň a ukázky se budou v půlhodinových intervalech opakovat. Je tedy jen na vás, v jakém pořadí jednotlivá místa navštívíte. Literární trasa má 21 zastávek, na kterých vám současnou evropskou literaturu v nových českých překladech přiblíží známé herecké osobnosti jako je Miroslav Etzler, Jiří Vyorálek, Roman Zach, Ondřej Pavelka, Jana Stryková nebo Zuzana Slavíková. Číst se bude na atraktivních lokalitách Prahy 8 – Karlína. Následná autogramiáda severských autorů se bude konat v Karlín Studios, kde se také budou všechny letos čtené knihy prodávat.

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC, kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

česky | English