skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › 7. ročník literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

7. ročník literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?

Sedmý ročník našeho největšího dětského literárního festivalu Děti, čtete? se uskuteční na Mezinárodní den dětí 1. června a již tradičně bude pořádaný nakladatelstvím Meander, které je partnerem projektu Praha město literatury. Můžete se těšit na představení nejlepších dětských knih roku, křty zajímavých dětských knížek a číst dětem bude třeba také vlámský autor Serge Baeken nebo undergroundová legenda Vratislav Brabenec.

Festival Děti, čtete? se letos odehraje v Městské knihovně v Praze a v parku na Kampě a nabídne projížďku krajinou fantazie pro děti všech věkových kategorií i jejich rodiče. Festival bude v devět hodin ráno zahájen ředitelem Městské knihovny a program odstartuje v dětském oddělení koncertem flétnistky Markéty Stivínové. Následovat budou autorská čtení Daniely Fischerové, Františka Kalendy nebo Vratislava Brabence. Představeny budou také tituly z katalogu Nejlepší knihy dětem, do něhož nakladatelé a přední literární odborníci vybrali ty nejkrásnější dětské knihy uplynulého roku. Nebudou chybět ale ani křty dětských knížek, jako je Kiko a tulipán od Markéty Pilátové nebo další Macanudo argentinského kreslíře Ricarda Linierse.

Na den dětí bude nejmenším čtenářům patřit celý park Kampa a program zde bude neméně pestrý. Na nádvoří Musea Kampa proběhnou divadelní představení a v Komunitním centru Kampa – domku Salla Terrena jsou naplánované zajímavé literární i výtvarné dílny. Čekají vás ale také komorní posezení jako Babičky čtou dětem nebo autorské čtení z Magnesií Literou oceněné knihy Vynálezárium Robina Krále a Jany Hruškové. V podvečer poté již zmiňovaný Serge Baeken pokřtí svou knihu Sugar – Můj kočičí život a těšit se můžete i na následnou besedu s tímto vlámským komiksovým autorem.

Kompletní program festivalu a další podrobnosti najdete na stránkách: http://www.me­ander.cz/…i-ctete-2016

česky | English