skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Druhý ročník studentského minifestivalu BOKEM

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Druhý ročník studentského minifestivalu BOKEM

Přijďte přivítat léto na druhý ročník minifestivalu BOKEM! 30. června se již podruhé rozezní branický Dominikánský dvůr studentským festivalem BOKEM. Bohatý program festivalu nabídne literární čtení, divadelní představení, filmovou projekci, koncerty, uměleckou instalaci i program pro děti.

BOK je zkratka pro Bohemistický kruh, studentský spolek působící na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který ozvláštňuje akademické dění rozličnými kulturními a vzdělávacími akcemi. Minifestival BOKEM je vyvrcholením ročních aktivit spolku, oslavou zakončení letního semestru a v neposlední řadě kulturní akcí otevřenou komukoli bez ohledu na věk nebo vzdělání.

Tereza Kuglerová, jedna z organizátorek minifestivalu, vidí přednost festivalu především v pestrém programu: „Doufáme, že si tady každý může najít to svoje, ať už to bude například čtení Václava Kahudy, projekce filmů Haruny Honcoop oceněných na letošním ročníku festivalu Zlatý voči, koncerty kapel ±0 a ROLE, nebo třeba jen atmosféra Dominikánského dvora takhle před prázdninami. Snažíme se myslet i na rodiče s dětmi, jedno z literárních čtení tak bude určeno přímo pro malé posluchače. Dále připravujeme malý freeshop knih a oblečení, tedy obchod bez peněz či za dobrovolný příspěvek.“

Loňského prvního ročníku Minifestivalu BOKEM se zúčastnilo kolem 300 návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že letos bude festival propojen i s nově zpřístupněnými prostory pivovaru, doufáme, že se tam objeví i lidé, které by nenapadlo vyrazit na akci podobného typu cíleně,“ upřesňuje pozvání předseda BOKu Jan Henyš.

Festival se bude konat v prostorech Dominikánského dvora v Braníku, nynějším sídle Zemského akciového pivovaru. „I když už je Dominikánský dvůr zčásti opravený, pořád si zachovává jakousi autentickou divokost rozpadající se stavby uprostřed města, která se nám k festivalu dobře hodí,“ zdůvodňuje výběr místa další z organizátorů Ondřej Vinš.

Začátek festivalu je plánován na 14:00, podrobný program je k dispozici na facebookových stránkách studentského spolku BOK: https://www.fa­cebook.com/…mis­tickykruh

česky | English