skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Autorské čtení rezidenta Alejandra Pedregosy

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Autorské čtení rezidenta Alejandra Pedregosy

Dne 4. 7. 2016 přiletěl do Prahy v pořadí pátý rezident projektu Praha město literatury, španělský spisovatel Alejandro Pedregosa. Tento granadský básník a prozaik v Praze stráví dva měsíce a bude zde pracovat na svém příštím románu, v kterém se setká Kafka s Lorcou, aby si popovídali o lásce a literatuře.

7. července se v rámci festivalu Na vlnách MKP konal autorský večer Alejandra Pedregosy, který proběhl na Avoid Floating Gallery na náplavce pod Výtoní. Alejandro Pedregosa přečetl ukázku ze svého detektivního románu Un mal paso, který se odehrává na pouti do Santiaga a je součástí detektivní trilogie odehrávající se ve třech známých španělských městech: Un extraño lugar para morir (Pamplona), Un mal paso (Santiago de Compostela) a A pleno sol (Madrid). Českou verzi ukázek připravil překladatel Ondřej Nekola. Večerem provázela a do češtiny tlumočila překladatelka a hispanistka Anežka Charvátová.

Pokud vám autorský večer Alejandra Pedregosy unikl, můžete se podívat na krátkou video ukázku, v které jsme vám zprostředkovali úryvek z autorského čtení Alejandra Pedregosy i českého překladu v podání Ivo Šormana.

česky | English