skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Magnesia Litera 2017

Aktuality

foto

Další články

Děti, čtete? 2017

Osmý ročník našeho největšího dětského literárního festivalu Děti,…

Číst dál » | 17.5.2017

José Luís Peixoto v Praze!

V pořadí desátým rezidentem projektu Praha město literatury je…

Číst dál » | 10.5.2017

Svět knihy 2017: M(ě/í)sto v hlavní roli

Praha v literatuře? Každému čtenáři se jistě po položení této…

Číst dál » | 4.5.2017

Noc literatury 2017

Noc literatury se letos uskuteční 10. května. Tento literární happening…

Číst dál » | 3.5.2017

Magnesia Litera 2017

Do 16. ročníku cen Magnesia Litera bylo přihlášeno celkem 352 knih. Mezi stávající hlavní kategorie se po třech ročnících opět vrací kategorie Litera za publicistiku.

Výroční knižní ceny Magnesia Litera se pořádají od roku 2002 a jejich cílem je propagovat kvalitní literaturu a dobré knihy. A to bez omezení a bez ohledu na žánry. Ocenění bylo rozvrženo do devíti kategorií, které se snaží obsáhnout veškerou domácí knižní produkci. O hlavní ceně Magnesia Litera – Kniha roku a také o nadžánrové kategorii DILIA Litera pro objev roku bude opět rozhodovat třísetčlenný sbor hlasujících, který tvoří lidé všech profesí knižní branže. O nominacích a vítězích jednotlivých kategorií již tradičně rozhodují odborné pětičlenné poroty.

Zapojit do hlasování se do 30. března můžete také vy. V Kosmas ceně čtenářů tak pomůžete vybrat nejoblíbenější českou beletristickou knihu vydanou v roce 2016. 500 vylosovaných navíc získá od knihkupectví Kosmas poukázku na knihu v hodnotě 200 Kč. Vítězná kniha bude vyhlášena 4. dubna v přímém přenosu České televize.

Hlasovací formulář naleznete na http://www.mag­nesia-litera.cz/

Jednotlivé knihy nominovaných autorů za rok 2017 jsou nyní pro zájemce volně k nahlédnutí v prostorách Dílny v Ústřední knihovně.

Nominovaní autoři mají letos možnost představit své knihy na čtyřech veřejných, zdarma přístupných autorských čteních, která probíhají v Knihovně Václava Havla. Jejich program naleznete níže.

Slavnostní ceremoniál můžete sledovat 4. dubna od 20 hod. na Čt Art.

česky | English