skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Festival spisovatelů Praha 2018

Aktuality

foto

Další články

Online čtení v době koronaviru

Zhoršení pandemické situace s sebou přineslo opětovné uzavření…

Číst dál » | 18.1.2021

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Projekt Praha město literatury Vám přeje poklidné prožití svátků…

Číst dál » | 23.12.2020

Zimní online Knihex 10½

Knihex je pravidelným knižním jarmarkem, na kterém se potkávají čtenáři…

Číst dál » | 9.12.2020

Kup knihu k Ježíšku

Stejně jako na jaře se i v současné chvíli nachází knižní trh…

Číst dál » | 19.11.2020

Festival spisovatelů Praha 2018

„Živé zlo“ se stane hlavním tématem nadcházejícího Festivalu spisovatelů Praha. Ten letos proběhne od 3. do 8. října 2018.

Budoucnost přišla a odešla.

My jsme ji ale neviděli.

Zlo se vrátilo.

Postavili jsme další zdi.

Neodstranili utrpení.

Zlákáni lacinými cukrátky.

Oklamali jsme sami sebe.

Uzavřeli se do sebe.

Zlo se vrátilo.

Nasloucháme

Živému zlu

Michael March, prezident Festivalu spisovatelů Praha

Každoroční hledání diskuzního tématu festivalu letos vyústilo ke zvolení „Živého zla“, jehož název v anglickém jazyce lze číst jako palindrom „Live-Evil“. Autorská čtení tak budou opět doprovázena diskuzemi s letošní tématikou, divadelním představením v Dejvickém divadle a dalším programem, jako jsou například animované nebo filmové projekce.

Celý program festivalu naleznete zde.

Festival spisovatelů každoročně přivádí do Prahy významné zahraniční spisovatele a představuje jejich díla českému publiku. Na letošní ročník přijal pozvání britský spisovatel Irvine Welsh, který se proslavil již svou prvotinou Trainspotting. Zpět do České republiky přijede spisovatel s českými kořeny Mark Slouka, autor románů Ztracené jezero a Viditelný svět. Jidi Majia, který je pokládán za jednoho z nejvýznamnějších čínských básníků, bude ze svého rozsáhlého díla v Praze prezentovat sbírku Slova v plamenech (Dauphin) v překladu Zuzany Li a Jaromíra Typlta. Těšit se můžete také na indickou autorku Kiran Desai, která získala za svůj román Dědictví ztráty Man Bookerovu cenu. Vystoupí i jedna z nejvýznačnějších portugalských básnířek Ana Luísa Amaral, autorka řady sbírek poezie a knih pro děti. Přijede také Colson Whitehead, spisovatel, esejista a nositel Pulitzerovy ceny, který se do světové literatury uvedl svým legendárním románem Podzemní železnice. Nebude chybět ani básník a fotograf Cletus Nelson Nwadike pocházející z Nigérie, ale žijící ve Švédsku. Seymour Hersh musel bohužel ze závažných důvodů svůj avizovaný příjezd zrušit a navštíví Prahu až v listopadu 2018. Českou stranu bude na festivalu reprezentovat novelistka Iva Pekárková a básník, scenárista a literární historik Petr Hruška.

Další informace o hostech naleznete zde.

Festivalové vouchery je možné zakoupit zde.

česky | English