skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Městská knihovna v Praze otevřela dvě nové pobočky

Aktuality

foto

Další články

Polská básnířka a spisovatelka Joanna Lech vyměnila na dva měsíce Krakov za Prahu

Aktuální rezidentkou projektu Praha město literatury je Joanna Lech.…

Číst dál » | 16.5.2019

Praha město literatury na veletrhu Svět knihy 2019

Letošní veletrh Svět knihy se uskutečnil od 9. do 12. května 2019.…

Číst dál » | 6.5.2019

Cena Jiřího Ortena 2019 zná své nominace!

Debutový román inspirovaný Japonskem Probudím se na Šibuji, tajuplná…

Číst dál » | 24.4.2019

Světová premiéra inscenace Sedm Mythových proměn od Cayi Makhélého

Jaký je význam existence? Jaké hodnoty dávají člověku sílu odolávat…

Číst dál » | 4.4.2019

Městská knihovna v Praze otevřela dvě nové pobočky

Na podzim roku 2018 přibyly do sítě Městské knihovny v Praze dvě pobočky. Nově otevřená je knihovna v Malešicích a na Letné.

Malešice v novém

Ani jedna z poboček není tak úplně nová, obě mají svoji dlouhou místní historii, i když na čas přerušenou. Do Malešic se vrátila knihovna po deseti letech a najdete ji nyní v prvním patře zrekonstruovaného Bytového domu Malešice. Interiér realizovaný podle projektu architekta Marka Doubravského nabídne čtenářům živou centrální zónu s posezením, čtecí koutky, změkčený dětský koutek i vybavenou klubovnu. Především ale větší prostory rozdělené regály, do kterých se vejde až 8 000 svazků. Nově otevřená knihovna v Malešicích je tak místem, kde si nejen půjčíte knihy, ale zároveň může nabídnout příjemný prostor ke studiu, trávení volného času i chvilce klidu s knihou v ruce.

Letná pro děti

Pobočka Letná se na své původní místo vrací po čtyřech letech. Knihovnu najdete v přízemí Paláce Letná postaveném v roce 1937 podle projektu architekta Eugena Rosenberga, kde sídlila již od 60. let. Podoba interiéru, barevnost i vybavení knihovny na Letné bylo vybíráno tak, aby se líbilo hlavní cílové skupině pobočky, totiž dětem. Pobočka nabídne výběr z cca 3 000 knih, které zaujmou zejména dětského čtenáře, tomu jsou také přizpůsobené otevírací hodiny, které přímo vybízejí k návštěvě knihovny cestou ze školy nebo ze školky.

česky | English