skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Svět knihy letos neproběhne!

Aktuality

foto

Další články

Svět knihy letos neproběhne!

26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět…

Číst dál » | 23.3.2020

Festival spisovatelů 2020

Nezbývá než doufat, že jubilejní 30. ročník Festivalu spisovatelů Praha…

Číst dál » | 13.5.2020

Pražské novinky z e-knihovny

Městská knihovna v Praze je největším vydavatelem elektronických…

Číst dál » | 4.5.2020

(A)VOID Floating Gallery končí na náplavce?

Plovoucí galerie (A)VOID Floating Gallery, ukotvená na Rašínově nábřeží…

Číst dál » | 30.4.2020

Svět knihy letos neproběhne!

26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2020 se bohužel vůbec neuskuteční. Organizátoři původně zamýšleli festival přesunout na podzim, ale představenstvo Svazu českých knihkupců a nakladatelů rozhodlo na svém zasedání o úplném zrušení letošního ročníku.

Masová účast tak velkého počtu lidí nebyla v obvyklém květnovém termínu možná, Svět knihy se proto snažil nalézt jiné řešení a nabízelo se, že festival proběhne v náhradním termínu. Představenstvo ale nakonec dospělo k nelehkému rozhodnutí letošní ročník úplně zrušit. Uvádí, že vývoj je stále příliš nejistý a ohrožení celé knižní branže příliš vážné, než aby bylo možné uspořádat úspěšný důstojný veletrh.

V současné situaci nabízí Svět knihy čtenářům možnost vychutnat si literaturu alespoň prostřednictvím online přenosu s výběrem tuzemských autorů. Rozhovory a čtení můžete sledovat na stránkách:https://sk2020.svetknihy.cz/.

V příštích letech by se Svět knihy rád vrátil ke květnovému termínu, kde má již své čestné místo na české literární scéně. Pokud to podmínky dovolí, plánují organizátoři zrealizovat zářijový termín 3. ročníku veletrhu Svět knihy Plzeň.

Svět knihy vám i nadále přeje, abyste úspěšně zvládli krizovou situaci, vydrželo vám pevné zdraví a opevnili jste se dobrou náladou a dostatkem dobrých knih.

česky | English