skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Svět knihy v květnu neproběhne!

Aktuality

foto

Další články

Odpovědnost v čase pandemie

12. ročník soutěže o nejlepší esej pro studenty středních škol byl…

Číst dál » | 30.3.2020

Nominace na ceny Magnesia Litera a čtenářské hlasování

Magnesia Litera zná nominace 19. ročníku. Odborná porota se při výběru…

Číst dál » | 25.3.2020

Svět knihy v květnu neproběhne!

26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět…

Číst dál » | 23.3.2020

Březen je i nadále měsícem čtenářů

Březen měsíc čtenářů je název celostátní akce, která se koná každoročně…

Číst dál » | 19.3.2020

Svět knihy v květnu neproběhne!

26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2020 je bohužel ze známých důvodů odložen. Organizátoři se k situaci staví zodpovědně a nepřipouští konání akce v květnu, ani pokud by se situace zlepšila (v což všichni doufáme) a byla příslušnými orgány povolena.

Masová účast tak velkého počtu lidí není momentálně možná, ale Svět knihy dělá vše proto, aby festival proběhl v náhradním termínu, který je zatím stanoven na 8.-11. října 2020. Nemusíte se bát, že by byl veletrh změnou konání ochuzen o bohatý program. Organizátoři věří, že po odeznění nouzových opatření je nadále důležité připomínat význam knih, literatury, četby a vzdělání.

Náhradní termín slibuje zcela plnohodnotný festival tak, jak jsme na něj zvyklí. Polsko, čestný host letošního ročníku, je stále připraven prezentovat se v plném rozsahu, zachována zůstala i partnerská spolupráce s varšavským veletrhem a samozřejmě nepřijdete ani o nic z dalšího programu – zajímavé hosty a širokou nabídku knih.

V příštích letech by se Svět knihy rád vrátil ke květnovému termínu, kde má již své čestné místo na české literární scéně. Zatím vám organizátoři přejí, abyste úspěšně zvládli krizová opatření, vydrželo vám pevné zdraví a opevnili jste se dobrou náladou a dostatkem dobrých knih.

česky | English