skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Do pražských ulic vyjela kulturní tramvaj

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Do pražských ulic vyjela kulturní tramvaj

Kulturní život po pandemii v Praze znovu ožívá. Symbolicky bude rozjezd pražské kultury po celý rok připomínat nová tramvaj. Do ulic vyjela 10. června a obsluhuje linku 9.

Tramvajovou soupravu 15T zdobí motivy z obrazu českého impresionistického malíře Antonína Slavíčka Pohled na Prahu od Ládví z roku 1908. Z oken na vás shlíží 18 velikánů české kultury, nechybí ani literární osobnosti jako Božena Němcová, Karel Čapek nebo Franz Kafka. Prostřednictvím QR kódů se o jednotlivých umělcích dozvíte více a můžete se také nechat vést na místa, kde působili.

Kulturní tramvaj nebude Prahu jen krášlit, ale společně se spolupasažéry se můžete svézt za nevšedním kulturním zážitkem. Na cestující čekají také živá vystoupení přímo ve voze. Hrát vám budou umělci z pouličního festivalu Praha žije hudbou, který započne koncem června. Na všechny akce se můžete podívat v kalendáři.

Projekt Jedeme za kulturou připravila radní hlavního města Prahy Hana Třeštíková ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s., Prague City Tourism, a.s., a Galerií hl. m. Prahy. Organizátoři se snaží připomenout Pražanům, že se kultura do hlavního města opět vrátila a právě teď potřebuje vaši podporu.

česky | English