skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › Druhý ročník soutěže o vydání vlastní knihy Book In Progress

Aktuality

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

Druhý ročník soutěže o vydání vlastní knihy Book In Progress

Book In Progress #2 navazuje na první ročník soutěže, ve které svádí zájemci o vydání vlastní knihy souboj o papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč.

Vznik soutěže Book In Progress má zajímavé pozadí. Když se kolem roku 2012 spolužáci z ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové pokoušeli vydat knihu, asi nečekali, že se jim povede rozběhnut úspěšnou soutěž a podpořit vydáním i další projekty. Kateřina Šlaufová a Ondřej Brom nejprve našli partnery v tiskárně Boom Tisk a papírnách Mondi. Díky této spolupráci vznikla jejich kniha X, ve které se představila desítka českých grafických designérů. Originální kniha zaznamenala značný úspěch a připsala si cenu za Nejkrásnější knihu roku 2013 v kategorii tvůrců do 30 let. O pár let později se společně s partnery rozhodli, že by mohli podpořit vydáním knihy další literární a grafické nadšence. A tak vznikla soutěž o paletu papíru, která přenese vítězný projekt z pevného disku do knihovny.

Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo 85 titulů. Z nich nakonec úspěšně vzešla autorská dvojice Juliána Chomová a Klára Vlasáková se svou knihou Spiritistky, která pojednává o dvou přítelkyních pořádajících spiritistické semináře.

I do druhého ročníku soutěže se mohou přihlásit knižní projekty bez ohledu na žánr, od autorských knih, komiksových příběhů, po fotografické nebo třeba dětské knížky. Důraz je kladen na zajímavé téma a grafické zpracování. Deset finalistů vybraných odbornou porotou dostane příležitost prezentovat své knihy v rámci konference Book In Progress #2. Ta se stejně jako minulý rok bude konat v pražském Centru architektury a městského plánování a nabídne vybraným autorům možnost přetavit své prezentace v důležité kontakty v rámci knižního průmyslu. Tři nejlepší projekty poté získají papír Pergraphica a absolutní vítěz také dohodnutý tisk v tiskárně Quatro print.

Přihlášky jednoho či více projektů lze vyplňovat do 31. října 2020.

Detailní informace o přihlašování projektů naleznete na: https://bip.dipozitiv.cz/.

česky | English