skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Úvod › Aktuality › O knize Praha město literatury a také o knihovně v létě

Aktuality

foto

Další články

Čtení dětem 2021

Městská knihovna v Praze a Moravská zemská knihovna společně loni…

Číst dál » | 29.4.2021

Praha vydala e-knihu další Expedice poezie ke Světovému dni knihy

Partnerství Prahy s německým Heidelbergem dalo vzniknout zajímavému…

Číst dál » | 22.4.2021

Svět knihy 2021

Konání letošního pražského Světa knihy se posune. Mezinárodní knižní…

Číst dál » | 22.4.2021

Cena Jiřího Ortena 2021 vyhlásila nominace

Na Cenu Jiřího Ortena 2021 byla nominována básnická sbírka Betonová…

Číst dál » | 21.4.2021

O knize Praha město literatury a také o knihovně v létě

Zaujala vás kniha Praha město literatury? Chtěli byste si ji koupit? Zajděte do Městské knihovny, jen pozor na letní otvírací dobu.

Projekt Praha město literatury pro vás připravil knihu o pražské literatuře. Už je to rok od doby, co vyšla a byla slavně pokřtěna. Autorem knihy je publicista a literární kritik Pavel Mandys, mimo jiné jeden ze spoluzakladatelů literární ceny Magnesia Litera.

Kniha nabízí pohled na literární život v Praze od jeho prvopočátků až po žhavou přítomnost. Tematické kapitoly doplňují ukázky knižních ilustrací i reprodukce uměleckých děl. Součástí knihy (v podobě přebalu) je také velká barevná mapa literární Prahy, která je symbolem celého projektu Praha město literatury.

Pokud vás knížka zaujala a chtěli byste si ji prohlédnout, máte příležitost v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Kniha je k dispozici u pultu výdeje ze skladu (pod hodinami). Koupit si ji můžete na pokladně knihovny. Brzy bude k dostání také v internetovém knihkupectví Kosmas.cz. Kniha se prodává za 230 Kč. K dispozici je také verse v angličtině, která stojí 260 Kč a je bezpochyby vhodným dárkem například pro kulturně založenou návštěvu ze zahraničí, obchodní partnery a podobně.

Zatím se můžete na našich stránkách podívat na malou ukázku ve formátu .pdf. Recenzi knihy najdete na stránkách iliteratura.cz.

Jediné, co vám může zabránit si knihu Praha město literatury pořídit, je skutečnost, že i knihovna někdy zavírá. V létě navíc dočasně mění svou provozní dobu.

Knihovna v létě – kdy tam raději nechodit

Proto pozorně čtěte: letní provozní doba platí od pondělí 1. července do soboty 31. srpna, otevírací doby jednotlivých poboček si můžete STÁHNOUT V PDF LETÁKU.

O prázdninách bude Městská knihovna mít i zavřeno. Všechny pobočky budou uzavřeny od 29. července do 11. srpna. Výpůjčky budete ale moci vracet v Ústřední knihovně nebo do biblioboxu pobočky Opatov. Občasné stanice bude mít v létě v různých pražských parcích minibibliobus Oskar, ostatní pojízdné knihovny během letního provozu jezdit nebudou.

A navíc, pokud si v knihovně půjčíte jakoukoliv knížku v období od 17. června do 26. července, můžete ji vrátit až po prázdninách! Takže zbývá jen popřát příjemnou dovolenou a hodně přečtených stránek.

česky | English